
Clio Beads ( http://www.cliobeads.com ) on Golden Lake Pearlsin ( www.goldenlakepearls.com ) toisen osakkaan, Jasonin, uusi oma firma.

Kannattaa tsekata. Ainakin GLP:ltä on nuo ostokset sujuvasti toimineet.... toivottavasti täältäkin.

Moderators:Cattleya, Muikku, Eowyn, inkku, Henna
Porkkana wrote:Sain sähköpostin, jossa kerrottiin uudesta koruilijoiden turmasta.
Clio Beads ( http://www.cliobeads.com ) on Golden Lake Pearlsin ( http://www.goldenlakepearls.com ) toisen osakkaan, Jasonin, uusi oma firma.
Kannattaa tsekata. Ainakin GLP:ltä on nuo ostokset sujuvasti toimineet.... toivottavasti täältäkin.
Porkkana wrote:....hmmm ....GLP:stä on tilattu monesti, tietääkseni ilman suurempia ongelmia.
Kaikesta "ongelmallisesta" on pystytty sopimaan, kun on vaan jaksettu olla sinne yhteydessä.
En miksikään huijarifirmaksi ja varottavaksi kohteeksi itse kyllä menis luetteloimaan.
Nyt mä en ymmärrä. Miten tää oo siellä varokaa listalla?Marissa wrote:Porkkana wrote:....hmmm ....GLP:stä on tilattu monesti, tietääkseni ilman suurempia ongelmia.
Kaikesta "ongelmallisesta" on pystytty sopimaan, kun on vaan jaksettu olla sinne yhteydessä.
En miksikään huijarifirmaksi ja varottavaksi kohteeksi itse kyllä menis luetteloimaan.
tää on tietysti ehkä kokemusperään pohjautuva, mä vaan en todellakaan ole ainut joten silläkin uskaltaudun sen sanomaan....Minulla ja monella muulla listalla se on siellä "Varokaa!"
Tähän ketjjunhan voi sitten kaikki ne onnistuneesti tilanneet laittaa ne ne positiiviset mielipiteensä, jos kerta täällä niitä monta on. Silloinhan minä jään yksin ainokaiseksi jolla huonoja kokemuksia ja minun ja muiden(helmetin ulkopuolisten) mielipiteet voi jättää omaan arvoonsa, eikö?Porkkana wrote:....mutta tilaahan täälläkin moni sieltä ....joten, kai tästä olis ollu jo aikaisemmin varotuksia jos toiminta siinä firmassa olis muuttunut huonompaan suuntaan....??
Kävin tuota sivustoa kurkkimassa nyt minäkinPiita wrote: Tarjonta tuolla näyttäis aika hyvältä ja ainakin ostoskoria voi täyttää muutamallakin nauhalla. Ihanko oikeesti ei ole pakko ottaa 10 nauhaa per tuote vai enkö vain löydä mainintaa siitä?
Mä kyl ny ihmettelen miks näist tai toisesta (joka ilmeisesti on ollu kauan olemas) ei ole ollu ketjua jo aiemmin jos ovat hyviä kauppoja. Alus ny ainaki näyttää ihan hurjan hyvältä, luulis tosiaan tän tulleen esiin moneenki kertaan, shoppailus, kimpois, yleisesti muuten vaan. Muistakin hyvistä kokemuksista ja ostopaikoista on ollut puhetta. Tai just kimppoja.Porkkana wrote:....mutta tilaahan täälläkin moni sieltä ....joten, kai tästä olis ollu jo aikaisemmin varotuksia jos toiminta siinä firmassa olis muuttunut huonompaan suuntaan....??