Tämän pistin kuukauden teemaankin. Tämä on meidän 1v10kk:lle tehty henkilökohtainen koru. Olipahan päällä Ruotsissa kun siellä piipahdimme ja koko ajan mielessä soi tämä 'gyllene skor' vai mikä olikaan..
Tässä on samoja materiaaleja, kuin lapsen korussa. Olen värisokea mutta omasta mielestäni tuo oli niin hyvä yhdistelmä kun sitä voi käyttää sekä keltaisten että vihreiden vaatteiden kanssa. Sopii kesäiseen jakkupukuun..
Nämä sopivat toiseen jakkupukuun.. Ja jos on keltainen paita niin tuon rannekorun pariksi.
Jostain näin tähän idean, valitan varkauttani, mutta kun meidän pihalla kasvaa punaisia viinimarjoja ja niistä tehtyä hilloa syödään paljon niin pitihän saada myös viinimarjat talteen ja mukaan otettua.
Kuvia en ole paljoa ehtinyt ottelemaan viimevuosina. Nytkin vain tuli räpsittyä. Toivottavasti pienennys riittää, koneelle pääsee niin harvoin ja nettisivujakaan ei ehdi päivittämään kuin noin kerran vuodessa. Mutta katsotaan, jos saisin innostettua tuon melkein eskarin ottamaan parempia kuvia ja harjoittelemaan tietokoneen käyttöä pelaamisen sijaan.. Toisaalta kovasti helpottaisi, jos hän nyt ensin oppisi lukemaan.